آمریکا قصد فتنه انگیزی بین مردم و نیروهای امنیتی عراق را دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق اظهار داشت که اعتراضات این کشور نتیجه انباشته شدن اشتباهات سیاسی است و بسته اصلاحات مطرح شده خوب است اما مفسدان در عراق باید مورد بازخواست قرار گیرند.

«جعفر الحسینی» در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری المیادین بر حمایت از حق تظاهرات مردم عراق تاکید کرد و افزود که مقاومت عراق برای حفظ امنیت تظاهرات کنندگان در اعتراضات حضور دارد.

وی تاکید کرد که ایالات متحده مسئول تمام تبعات منفی ناشی از اشغال عراق و تخریب این کشور است و مانع از عقد قرارداد عراق با شرکت های غیرآمریکایی برای ساخت نیروگاه های برق شده است.

الحسینی همچنین گفت که آمریکایی ها بر عراق فشار آوردند تا به سمت رابطه با چین و باز کردن مرزها با سوریه حرکت نکند.

وی افزود: تظاهرات طرح آمریکا در عراق را که بزرگ تر از طرح داعش بود، ناکام گذاشت و برخی طرف ها در عراق تمایلی نسبت به انجام اصلاحات توسط نخست وزیر ندارند.

الحسینی ادامه داد: ادله محکمی برای دخالت آمریکایی ها در تظاهرات عراق وجود دارد و آنها تلاش دارند که بین نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان فتنه انگیزی کنند.

وی گفت: واشنگتن در راستای ایجاد شکاف بین دستگاه های امنیتی عراق و حشد شعبی و گروه های مقاومت و مردم تلاش می کند و می خواهد گروه های مقاومت را به درگیری داخلی در عراق سوق دهد.

الحسینی تصریح کرد: ایران هم پیمان مهمی برای عراق و همسایه ای است که به عراقی ها برای مبارزه با داعش کمک کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *