اجرای ۸۰عنوان برنامه فرهنگی همزمان با هفته عقیدتی سیاسی در نهاوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن مرادی ظهر دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: بسیج سازندگی با سه هدف غنی سازی اوقات فراغت، کمک به دولت در بحث خدمت رسانی به مناطق محروم و ایجاد اشتغال با توجه به رویکرد نظام طی چند سال اخیر وارد عمل شده است.

وی با اشاره به بازدید از طرح‌های اشتغال زای سپاه در این هفته با حضور مسئولان، گفت: طی سال گذشته ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار ویژه ایجاد اشتغال به ۲۳ نفر از بسیجیان اعطا شده که در این راستا ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول فعالیت شده‌اند.

فرمانده سپاه نهاوند با بیان اینکه این طرح‌ها در عرصه‌های پرورش دام و طیور، زنبور عسل، صنایع دستی، گیاهان دارویی و غیره بوده است، گفت: در این راستا ۶ دوره آموزشی با حضور ۳۰۰ نفر برگزار شده است.

وی با اشاره به ۹۵۰ نفر روز فعالیت جهادی طی سال گذشته توسط گروه‌های جهادی شهرستان نهاوند گفت: در شرایط جوی ناپایدار اخیر که موجب بروز سیل شد ۷۵۰ نفر از بسیجیان در شهرستان نهاوند فعالیت داشتند و ۳ گروه جهادی به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شدند.

مرادی با اشاره به برخی فعالیت‌ها و اقدامات حمایتی همچون تهیه ۱۹ مورد جهیزیه، ۱۷۴ مورد سبد کالا با ارزش ۲۶۹ میلیون تومان و ۱۲۰ مورد لوازم التحریر با اعتبار ۴۸ میلیون تومان، گفت: در شهرستان نهاوند تا کنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک ویژه سیل زدگان در ۱۲ مرحله جمع آوری شده است.

وی گفت: شهرستان نهاوند مسئولیت ساخت ۵۰ واحد مسکونی را در روستای چگنی عهده دار شده و در طرح دیگر نیز مسئولیت تأمین ۱۰۰ دستگاه لوازم خانگی را به عهده گرفته است.

فرمانده سپاه نهاوند در ادامه با اشاره به اجرای ۸۰ عنوان برنامه فرهنگی در هفته عقیدتی سیاسی، گفت: دیدار با امام جمعه، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از مربیان عقیدتی و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در این هفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *