احیای اسلام و ارزش های اسلامی مهمترین دستاورد امام راحل بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام صفر قربان پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امام خمینی (ره) از نظر علم و عمل، درک عمیق معرفتی و نیز تقوای عملی و علمی، از بزرگ‌ترین شخصیت‌های اسلامی به شمار می‌روند.

وی افزود: ایشان هم چنین در اندیشه دینی و تسلط بر معارف تشیع، وارستگی، تهذیب نفس، شجاعت، درک زمان، شناخت جامعه، رأفت با دوستان و شدت با دشمنان بی نظیر بود. اراده پولادین وی که ریشه در ایمان و اتکایشان به خداوند داشت، اجازه نمی‌داد هیچ مانعی در عملی ساختن مقاصد والایشان جلودار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: امام خمینی (ره) متعبد واقعی به دین بودند یعنی اطاعت پذیری اسلامی ایشان از دین بی نظیر بود به طوری که از احکام شناخت کامل داشتند، دانش آموخته اسلامی و به فرهنگ اسلامی اشراف کامل داشتند و با تمام وجود برتری اسلام را قبول داشتند و می‌دانستند که با اجرای اسلام عدالت اجرا می‌شود.

به گفته وی بصیرت، بینایی و دیدن مسائل و عمق زوایای امور، از ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی (ره) به شمار می‌رفت که در فراز و نشیب‌های مسائل، از آن استفاده می‌کردند. آینده نگری و عاقبت اندیشی در امور، از ویژگی‌های شخصیتی امام راحل به شمار می‌رفت که همواره به آن توجه وافری داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از جمله ویژگی‌های امام خمینی (ره) را آمیختگی بعد الهی با روح مردم داری ایشان عنوان کرد و افزود: حضرت امام پیوسته خود را خدمتگزار و عاشق مردم می‌دانستند.

قربان پور افزود: عده‌ای در دنیای سیاست سپردن امور به مردم را باور نداشتند در حالی که امام راحل اداره امور را به مردم واگذار کرده بودند و بر همین اساس برگزاری انتخابات را با رأی مردم پایه گذاری کردند.

وی عنوان کرد: حضرت امام خمینی (ره) با ایستادگی در مقابل قدرت‌های شرق و غرب، جمهوری اسلامی را پایه ریزی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به لزوم هوشیاری در مقابل هجمه‌های دشمنان کشور گفت: باید دانست مذاکره با دشمنان ما را به جایی نمی‌رساند و باید از فرمایشات رهبرمعظم انقلاب پیروی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *