افزایش تعداد دانش آموزان در البرز قابل پیش‌بینی نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی عصر چهارشنبه در نخستین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان البرز در سال جاری، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش استان برای عمل به وظایف ذاتی خود نیازمند همکاری دیگر نهادها است.

وی با اشاره به اینکه رهبری سال گذشته در مراسم گرامیداشت هفته معلم با حضور در دانشگاه فرهنگیان پیام روشنی درباره اهمیت و جایگاه آموزش‌وپرورش داشتند، گفت: دیدارهای هرساله نمایندگان معلمان با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گواهی بر اهمیت جایگاه این قشر در کشور است، امید است این نگاه‌ها در استان البرز نیز وجود داشته باشد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز با تأکید بر اینکه استاندار البرز نگاه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و جایگاه آموزش‌وپرورش دارد، گفت: دیگر مسئولان استان نیز عنایت ویژه‌ای به این حوزه دارند.

قاسمی اضافه کرد: برای گرامیداشت مقام شامخ معلمان و تبیین اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری هرساله برنامه‌های مناسب برنامه‌ریزی می‌شود که برای تمامی دستگاه‌های متولی در امر فرهنگ حدود مشارکت‌ها و انتظارات مشخص و تعیین‌شده است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی استان عزم جدی برای تکریم مقام معلمان داشته باشند، گفت: ما به دنبال توجه به قشر معلم هستیم زیرا آن‌ها سرمایه اجتماعی کشور هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز در بخش دیگری تأکید کرد که رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما برای گرامیداشت مقام معلم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.

قاسمی در بخش دیگری با اشاره به برگزاری بیست و یکمین مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان البرز، گفت: سال‌هاست مجمع استانی البرز در کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، به‌یقین کمک خیرین نقش مهمی در پیشبرد پروژه‌های آموزشی دارد.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد دانش آموزان در البرز قابل پیش‌بینی نیست، افزود: این در حالی است که این مهم در دیگر استان‌ها قابل پیش‌بینی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز در ادامه با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد فضاهای آموزشی استان نیاز به تخریب و بازسازی دارد، گفت: وضعیت مدارس فرسوده باید برای مقابله با زلزله و سیل بررسی و کنترل شود.

قاسمی با اشاره به اینکه نیاز است کمیته دائمی بحران در حوزه آموزش‌وپرورش البرز فعال باشد، گفت: هدف ما این است که با کمک خیرین مدرسه‌ساز و دیگر مسئولان استانی ازجمله فرمانداران در توسعه فضاهای آموزشی البرز گام برداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *