انتظار توجه به مناطق محروم از رئیس جمهور در سفر به یزد وجود داشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صباغیان، یکشنبه شب در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به اینکه استان یزد ۱۰ شهرستان دارد و پنج شهرستان آن در یک حوزه انتخابیه واقع شده است، اظهار داشت: مجلس طرح اصلاح حوزه های انتخابیه را تصویب نکرد اما ای کاش دولت این موضوع را به عنوان لایحه به مجلس ارائه دهد.

وی با بیان اینکه در کشور سه حوزه انتخابیه مهریز، میناب و جیرفت دارای پنج شهرستان هستند، افزود: امیدواریم دولت برای اصلاح این حوزه های انتخابیه اقدام کند.

صباغیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس جمهور به شهرستان اردکان و بازدید از مجتمع چادرملو بیان کرد: فاصله اردکان تا بهاباد با هلی‌کوپتر چند دقیقه بیشتر نبود اما رئیس جمهور توجهی به این مناطق کمتر برخوردار نداشتند.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز با اشاره به اینکه هیچ طرحی در این سفر در بهاباد و خاتم دیده نشد، تصریح کرد: انتظار می رود مناطق محروم در سفرهای رئیس جمهور بیشتر دیده شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یزد به استانهای هرمزگان، کرمان و … خدمات بهداشتی و درمانی می دهد، گفت: یزد را جزو استانهای برتر کشور در این زمینه می دانند اما وزیر بهداشت را به بازدید از یکی از مناطق خاتم بردیم و آنگاه نظرش راجع به وضعیت بهداشت و درمان یزد تغییر کرد.

وی تصریح کرد: شهرهای حوزه انتخابیه مهریز به واقع مشکلات بسیاری دارد و اگر این وضعیت درست نشود، نمی توان به رشد این شهرستانهای محروم امیدوار بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *