اولین پروژه تقاطع غیره مسطح شاهرود اجرا می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سید حبیب میر ابوالحسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مسائل امروز حوزه مدیریتی شهر شاهرود، بیان کرد: امروز شهرستان نیازمند مدیرانی است که بتوانند خارج از فضاهای سیاسی‌کار انجام دهند در ابتدای روی کار آمدن شورای پنجم همگان شاهد بودند که ما شهردار را بدون نگاه به جریانات سیاسی و علی‌رغم فشارها برای انتخاب شهردار از جناح‌های خاصی، با تفکر شورای شهر و مشورت نماینده شاهرود و میامی در مجلس و امام‌جمعه، انتخاب کردیم که نتیجه‌اش را امروز همگان می‌بینند.

وی افزود: شورای پنجم در موضوع شهردار شاهرود به این نتیجه رسید که باید فردی شهردار باشد که برای مردم کار کند و نتیجه مثبت آن را مردم امروز با حضور فردی توانمند می‌بینند.

عضو شورای شهر شاهرود در ادامه گفت: در همان ماه نخست روی کار آمدن شهردار و زمانی که بنده رئیس شورای شهر بودم یک‌باره با یک چک ۷۸ میلیارد تومانی بدهکاری شهرداری بابت معامله البرز شرقی روبرو شدیم، اتفاقی که رقم‌زده شده بود و مسئولان قبلی شورا بر اساس صلاح‌دید شهر و توانی که داشتند این تصمیم را گرفته بودند اما ارزیابی که کردیم دیدیم شهرداری امکان پرداخت این مبلغ را بر اساس شرایط اقتصادی امروز مردم ندارد. یا باید عوارض بالا می‌رفت و به مردم فشار می‌آوردیم و ماهی دو و نیم میلیارد تومان به بانک عامل سود پول می‌دادیم و یا اقدامی دیگر می‌کردیم.

میر ابوالحسنی گفت: با ورود نماینده مردم در مجلس و مشورت شورای شهر با وی، اتفاقی رقم خورد که بعد از شش ماه مشکل البرز شرقی با دو محور نخست حل، مشکل مدیریت شهری و نگاه شورای شهر و شهرداری و خدمت به مردم و در ثانی حفظ برند البرز شرقی رفع شد.

وی درباره شرایط امروز البرز شرقی نیز افزود: در آن زمان و پس از واگذاری البرز شرقی و بروز مشکلات حتی صحبت از انتقال آن به دامغان نیز مطرح شد اما با این نگاه که باید برند البرز شرقی حفظ شود، شاهد اقدامات و پیگیری‌های خوبی بودیم تا جایی که امروز یک هزار و ۷۰۰ نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

رئیس سابق شورای شهر شاهرود در ادامه گفت: نماینده شاهرود و میامی در بحث حل این مشکل توانست اقدامات خوبی را انجام دهد، در آن زمان اتفاقی رقم خورده بود و آن‌هم اینکه چک‌های خریداری البرز شرقی ردوبدل شده بود و سازمان خصوصی‌سازی و اداره کل رفاه اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همگی مطالبه این امر را داشتند لذا موضوع البرز شرقی و عدم توانایی پرداخت شهرداری یک معضل تبدیل‌شده بود که برای رفع آن جلسات متعددی فقط در تهران برگزار کردیم.

میر ابوالحسنی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی یک طرح عمرانی و ترافیکی در شاهرود، بیان کرد: امروز آبادانی خوبی را در شهر شاهرود می‌بینیم و خدمات که در گوشه گوشه شهر مشاهده می‌کنیم گوشه‌ای از کارهای مدیریت شهری شاهرود است و اولین تقاطع غیره همسطح نیز بعد از عید نوروز در میدان امام حسین (ع) آغاز خواهد شد.

وی همچنین در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه یکی دیگر از اتفاقات خوبی که در زمینه توسعه شاهرود رقم خورده، دانشگاه فرهنگیان است، بیان کرد: چهار سال پیگیری‌هایی برای این مجموعه انجام شد اما به نتیجه نرسید و حال خوشبختانه شاهد رخ دادن این اتفاق میمون و مبارک در مجموعه شهرستان شاهرود با پیگیری مسئولان ذی ربط هستیم که می‌تواند امکان خوبی را برای شهرستان و شرق استان سمنان ایجاد کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *