تفکر مقاومت زمینه‌ساز وحدت ملت‌های مسلمان شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار والدین شهدای مدافع حرم استان قزوین، که همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: دیدار والدین شهدا برکتی است که تمام خستگی‌های کاری ما را در طول سال برطرف می‌کند و دعای پدران و مادران و خانواده‌های شهدا قوت بزرگی در حوزه کاری برای ماست.

وی افزود: امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی دعای خانواده‌های شهداست که پشتیبان این نظام و انقلاب شده است و در کل منطقه و در کشورهای اسلامی جهان، سوز دل مادران و پدران و همسران و فرزندان شهدا باعث شده جریان مقاومت هر روز قوی‌تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه خدا به وسیله شهدا به ما فیض و توفیق عنایت کرده است، اضافه کرد: در قیامت قرآن، پیامبر اسلام (ص)، امیرمومنان (ع) و امامان معصوم (ع) و حضرت زهرا سلام الله علیها حق شفاعت دارند، در کنار این بزرگان شهدا نیز حق شفاعت خواهند داشت و جز شفاعت کنندگان روز قیامت هستند.

وی ابراز کرد: خانواده شهدا زمانی که با خدای متعال صحبت می‌کنند هیچ وقت نمی‌گویند که ما چه در راه تو دادیم، بلکه می‌گویند خدایا شکرگزار هستیم که ما را در دایره خانواده شهدا در نظر گرفتی و خون فرزندان ما را جز خون پاک شهدا قرار دادی.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: عزت و اقتدار و عظمت اسلام به واسطه خون شهداست. شاید هنوز ذهن مردم ما اثرات جریان مقاومت و ایستادگی مبارزان انقلابی در دوره پهلوی و دفاع مقدس و امروز را به خوبی درک نکرده باشد. دوران خفقانی در دوره پهلوی داشتیم که مبارزان انقلابی با شکنجه و شهادت این دوران را به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رساندند.

آیت الله عابدینی یادآور شد: تفکر مقاومت زمینه‌ساز یکپارچه شدن و اتحادملت‌های مسلمان از جمله کشورهای ایران، افغانستان، سوریه و یمن شد و این دستاورد بزرگی است. این دستاورد حاصل خون شهدای پیش از انقلاب و دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان مرزهاست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه شهید هر خانواده‌ای برکت همه ملت اسلام است، گفت: در یک دوره‌ای ما حتی اختیار مدرسه فیضیه را نداشتیم، اما امروز چشم امید همه دنیا به ملت ایران است و آنها می‌گویند با ایستادگی ایران مقابل استکبار ما هم درس مقاومت می‌آموزیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *