تیم‌های غواصی در حاشیه سد کرج مستقر شدند/ گشت‌زنی قایق‌ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محمدرضا فلاح نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعطیلات پایان هفته و اعمال کنترل‌های مراقبتی اعمال شده در طول محور کرج – چالوس، اظهار کرد: اقدامات لازم به منظور جلوگیری و کاهش غرق شدگی ها در بستر رودخانه کرج در دستور قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات پیش بینی شده برای کاهش غرق شدگی ها در حاشیه رودخانه کرج، گفت: نیروهای نجات غریق و غواص در نقاط حادثه خیز مستقر شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: قایق‌ها به صورت مستمر در محدوده سد کرج به ویژه نقاط حادثه خیز گشت زنی می‌کنند تا مسافران و گردشگران به آب نزدیک نشوند.

فلاح نژاد با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت دهیاران و همچنین جوامع محلی برای اعلام هشدار به مسافران، گفت: تابلو و بنرهای حاوی هشدار در حاشیه رودخانه کرج نصب شده است.

وی با اشاره به انجام گشت‌های مکرر پلیس و عوامل اجرایی شرکت آب منطقه‌ای در محور کرج – چالوس، گفت: پیشگیری از رانندگی‌های ناایمن و پارک غیرمجاز خودروها در نقاط حادثه خیز این محور نیز در راستای جلوگیری از بروز تصادفات لحاظ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در خصوص اجرای تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از آلودگی آب رودخانه کرج نیز گفت: تخلیه به موقع سطل‌های زباله، جمع آوری زباله‌ها از درون آب و جلوگیری از آلودگی آب رودخانه به مواد نفتی و غیره نیز در دستور کار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *