حذف چند پست و مدیریت در دانشگاه امیرکبیر/ ایجاد ۳ دانشکده جدید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فرهاد رحمتی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جزئیات ساختار جدید دانشگاه امیرکبیر گفت: مسائل راهبردی دانشگاه در سه بخش جلو می رود؛ بخش اول مربوط به اصلاح ساختار تشکیلاتی، بخش دوم ساختار مالی و بودجه ریزی و بخش سوم مربوط به افزایش بهره وری با تغییر سیستم پرداخت حق التدریس به اساتید است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه امیرکبیر با اشاره به تغییر اصلاح ساختار سازمانی و مدیریتی دانشگاه، افزود: برای هم افزایی واحدهای مختلف و رشد دانشکده های خاص، برخی دانشکده ها از یکدیگر جدا شده اند. به طور مثال دانشکده معدن و متالوژی از یکدیگر جدا و به دو دانشکده معدن و متالوژی تبدیل شدند تا هر کدام ماموریت مستقل و رشد خوبی داشته باشند.

رحمتی علت تفکیک دانشکده ها را تمرکز بیشتر بر روی رشته های خاص با توجه به نیاز کشور عنوان کرد و گفت: برای تقویت علوم پایه، گروه مستقل شیمی به دانشکده شیمی تبدیل و گروه های آموزشی برای آن تعریف شد.

وی در ادامه از حذف برخی پست های مدیریتی که ضرورتی برای ماندگاری آن ها وجود نداشت، خبر داد و گفت: در همین راستا برخی واحد ها و مدیریت ها ادغام و یا حذف شده است؛ به طور مثال در زیرمجموعه معاونت توسعه، مدیریت بودجه و تشکیلات وجود دارد که در ذیل آن معاونت بودجه و تشکیلات حذف شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه امیرکبیر با بیان این مطلب که در ذیل مدیریت فنی و نظارت بر طرح های  عمرانی، معاونت فنی و نظارت حذف شد، خاطرنشان کرد: همچنین یکی از معاونت ها در زیر مجموعه مدیریت امور انسانی حذف شده است.

رحمتی با بیان این مطلب که برخی ادارات در معاونت آموزشی دانشگاه حذف و برخی مدیریت های جدید ایحاد شده است، تصریح کرد: در دانشکده های دانشگاه امیرکبیر از ۳ سال گذشته ۵ معاونت به وجود آمده بود که در ساختار جدید به ۲ معاونت تبدیل شده است.  

وی همچنین با اشاره به تغییر بودجه ریزی در این دانشگاه گفت: از این پس براساس شاخص های استخراج شده، بودجه واحدها تعیین و توزیع خواهد شد و از ابتدای هر سال مشخص می شود که هر واحدی چقدر سهم دارد و در کجا باید هزینه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *