زیرساخت‌های استاندارد شمشیربازی در زنجان فراهم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علی خلیلی ظهر سه شنبه در مجمع انتخابات هیئت شمشیربازی استان که با حضور رئیس فدراسیون این رشته و در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، افزود: زنجان جزو استان‌هایی است که در رشته شمشیربازی با وجود ملی‌پوشانی چون اسماعیلی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با یادآوری اینکه وجود زیرساخت‌های استاندارد به رشته‌های مختلف کمک می‌کند تا مسیر توسعه و ترقی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنند، ادامه داد: امروز زیرساخت‌های خوبی در رشته شمشیربازی از جمله سالن استاندارد فراهم شده و این خود می‌تواند به توسعه بیش از پیش این ورزش در استان کمک کند.

خلیلی با بیان اینکه اداره‌کل ورزش و جوانان در حد توان خود تلاش می‌کند تا از رشته‌هایی چون شمشیربازی که قابلیت توسعه را ره واسطه برخورداری از استعدادهای نیروی انسانی دارند، به عمل آورد، اظهار کرد: با توجه به اینکه شمشیربازی نیز جزو رشته‌هایی است که از وجود ورزشکاران و مربیان مستعد برخوردار است، به همین خاطر حمایت‌های لازم از این رشته صورت خواهد گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه اولویت امروز شمشیربازی باید نگه‌داری جایگاه این رشته در سطح کشور و نیز ارتقای آن باشد، گفت: با وجود اینکه شمشیربازی زنجان در اسلحه اپه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما معتقدیم باید در سایر موارد از جمله اسلحه فلوه و سابر نیز به این جایگاه دست یافته و شاهد توسعه متوازن این رشته باشیم.

در مجمع انتخابات هیئت شمشیربازی استان زنجان، حامد افشاری با کسب ۱۳ رأی برای چهار سال آینده ریاست این هیئت را عهده‌دار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *