شهرداری تهران به مصوبات ستاد مبارزه با موادمخدر عمل نکرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر سه شنبه در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهار داشت: متأسفانه شهرداری تهران با توجه به مهلت مقرر شده نسبت به اجرای مصوبات این شورا اقدام نکرده است و حدود ۴۰ روز نیز از اجرای این مصوبات تأخیر داشته است.

محسنی بندپی گفت: ۳۳ میلیارد تومان سازمان بهزیستی طلبکار است که قرار شده ۱۷ میلیارد تومان آن را ستاد مبارزه با مواد مخدر و ۲۰ میلیارد تومان دیگر را شورای اجتماعی وزارت کشور پرداخت کند.

استاندار تهران با اشاره به وضعیت حضور معتادان در سطح شهر گفت: اقدامات خوبی در طول یک سال اخیر انجام شده به گونه‌ای که اکنون ۵ هزار ظرفیت خالی در مراکز نگهداری معتادان داریم و در این راستا هر جا گزارش شود که معتادان تجمع کرده‌اند ما، ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی وظیفه داریم با توجه به ظرفیت‌های خالی نسبت به پذیرش، جمع آوری، توانمندسازی، درمان و حرفه آموزی آنها اقدام کنیم.

استاندار تهران در مورد مصادره منازل تولید مواد مخدر در منطقه هرندی خاطرنشان کرد: در مورد منطقه هرندی درخواست ما این بود که با توجه به اینکه کانون و محلی برای ساخت مواد روان گردان و توزیع مواد مخدر هستند قوه قضائیه نسبت به مصادره این منازل اقدام کند.

وی درباره اجرای طرح یاریگران زندگی نیز گفت: جلسات متعددی در این خصوص انجام شده است و ما باید بیشتر هزینه‌ها را در حوزه پیشگیری اختصاص بدهیم و قطعاً پیشگیری مقرون به صرفه‌تر است.

استاندار تهران بیان داشت: شهرداری‌های مناطق ۲ و ۵ باید به تعهدات خود در دره فرحزاد جامه عمل بپوشانند تا مردم بتوانند از این فضا به درستی استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *