عملکرد رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی حادثه سیل خوزستان مطلوب بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا بهاروند عصر امروز سه شنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران در اندیمشک اظهار کرد: ایران کشوری بحران خیز بوده و از ۴۰ نوع حوادث ۳۱ مورد آن در ایران به وقوع پیوست از این روی نیاز به خبرنگاران کارآموزده برای کمک در شرایط بحرانی از موارد لازم است.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی جمعیت هلال احمر و خبرنگاران در حوادث گفت: عملکرد رسانه در درتباط با اطلاع‌رسانی در حادثه سیل در شهرستان و استان خوزستان مطلوب بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر اندیمشک گفت: خبرنگاران نقش پررنگی در آگاه‌سازی اقشار جامعه واطلاع‌رسانی رویدادهای مختلف در هر جامعه ایفای نقش کرده از این روی سازمان‌ها و گروه‌های مردم نهاد در تبیین اهداف و آرمان‌ها و دست‌یابی به مشارکت مردمی نیازمند حضور فعال خبرنگاران و اصحاب رسانه در کنار خویش هستند.

وی فعالیت رسانه‌ای را تبلور بلوغ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دانست و گفت: باید با استفاده از ظرفیت رسانه شهروندان و اجتماع را با موضوعات هلال احمر بیش از گذشته آشنا کرد.

بهاروند تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی دقیق در زمان حادثه و بلایای طبیعی خبرنگاران در کاهش آسیب‌ها، خسارات و حتی نجات جان افراد با اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف در کنار نیروهای امدادی نقش ایفا کنند.

در پایان نشست تجلیل از خبرنگاران از عملکرد رسانه‌ها در اندیمشک تجلیل به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *