ملت ایران از حربه های و توطئه‌های دشمنان هراسی ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال اخیر با وجود همه توطئه ها و سنگ اندازی های دشمنان به مسیر  توسعه و پیشرفت خود ادامه داده است، گفت: ملت ایران هرگز از حقوق برحق خود در سیدن به اقتدار و عزت  دست برنخواهد داشت و تسلیم خواسته های نامشروع استکبار نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران با وجود تحریم ها و توطئه های دشمنان، همواره بر گفتمان برحق خود پافشاری کرده اند و تاکنون به دستاوردهای بزرگی در این زمینه دست یافته اند،  ادامه داد: مسیر اقتدار و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسیر  باشکوه و پرغروری است و ملت ایران به این راه بزرگ و ارزشمند افتخار می کنند.

خاتمی با بیان اینکه هراسی از هیچ‌کدام از دشمنان‌مان نداریم و با قدرت به مسیر خود ادامه خواهیم داد، گفت: فشار حداکثری و تشدید تحریم ها حربه های دشمن برای فشار به ایران اسلامی است و دشمن امروز بیش از هر زمان دیگری و با انواع شرارت‌ها به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است‌.

امام جمعه زنجان لزوم هوشیاری آحاد جامعه را برای مقابله با جریان نفوذ مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه جریان نفوذ دشمن به‌دنبال رخنه در جامعه است، گفت:  آمریکا تلاش دارد به هر نحو ممکن به خواسته خود برسد، اما اگر کوتاهی شود و عقب‌نشینی کنیم، آنها جری‌تر خواهند شد به همین جهت باید هوشیارتر از همیشه در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنیم.

خاتمی در ادامه لزوم تقویت وحدت شیعه و سنی در جامعه مورد تاکید قرار داد و  یادآور شد: مقام معظم رهبری در طول سی سال گذشته اصولی را تبیین کرده‌اند که زمینه‌ساز وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی شده است.

وی  افزود:  باید به مشترکات شیعه و سنی  تاکید شود و  اجازه ندهیم تا دشمنان از برخی مسائل در راستای اختلاف افکنی استفاده کنند.

امام جمعه زنجان هفته وحدت را فرصت مناسبی برای تقویت مقوم های وحدت بین شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی از راهبردهای اساسی دشمن است و همه  باید شیعه و سنی باید درمقابل توطئه‌های بدخواهام جهان اسلام هوشیار باشند.

خاتمی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان  اصلی ترین نقش را در ساخت آینده ایران و توسعه کشور در بخش های مختلف دارند،  افزود:  مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان فرمودند که این کشور متعلق به جوانان است و جوانان باید با قدرت کشور را حفظ کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *