مناطق حاشیه‌ای شهرهای استان بوشهر محرومیت‌زدایی شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر دوشنبه در جمع جهادگران بسیجی استان بوشهر اظهار داشت: گروه‌های جهادی نقش مهمی در رفع محرومیت دارند و باعث عزت و افتخار هستند.

وی یکی از برکات انقلاب اسلامی را حرکت توسط مردم دانست و ادامه داد: در دوران انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی نیروهای مردم و بسیج وارد صحنه شدند و حماسه خلق کردند. انقلاب مردم‌محور و محورپایه که مردم نظام خود را مقدس می‌شمارند هیچ‌وقت شکست نخواهد خورد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما خدا را دارد و با حضور مردم در صحنه هیچ‌وقت شکست نخواهد خورد. رژیم‌های قبل مردم را دچار محرومیت کردند و هر جا انقلاب اسلامی رخ داده است تاثیر مهمی در رفع محرومیت مردم داشته است.

بسیج پیشتاز محرومیت‌زدایی

وی یکی از کارهای بزرگ اسلام را محرومیت‌زدایی دانست و بیان کرد: تغییر زندگی مردم از فقر به سمت غنا و بی‌نیازی هدایت کردن از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بسیج و سپاه را یکی از نهادهای کارآمد و جهادی و حاضر در صحنه دانست و خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه در بحران‌های مختلف اولین گروه بوده است و مشکل و محرومیت را تبدیل به آبادانی کرده است.

وی به ساخت هزار واحد مسکونی توسط سپاه برای مددجویان استان بوشهر اشاره کرد و افزود: گروه‌های جهادی از اقشار مختلف مردم تشکیل شده است و با مدیریت سپاه کار بزرگ محرومیت‌زدایی را انجام می‌دهد.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: در هر جامعه‌ای که فقر و محرومیت وجود داشته باشد بخش قابل توجهی از ذهن جامعه متوجه این محرومیت می‌شود و مدیران و خانواده‌ها متوجه این محرومیت می‌شوند. هر چه محرومیت بیشتر شود توان نظام کمتر می‌شود.

ایجاد امید در بین مردم

وی با بیان اینکه کار گروه‌های جهادی کاری بنیادین و بزرگ است،‌ ادامه داد: محرومیت باعث مشکلات بسیار زیادی می‌شود و کار گروه‌های جهادی در رفع محرومیت باعث توانمندی خانواده‌ها می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالای استان بوشهر در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: استان بوشهر یکی از برترین استان‌ها در خدمت به نظام است و نباید این میزان بیکاری را در استان شاهد باشیم و مردم دچار مشکل باشند.

وی کار گروه‌های جهادی را ایجاد توازن زیستی دانست و بیان کرد:‌ساخت یک واحد مسکونی باعث می‌شود تا بخش زیادی از مشکلات تعدادی از خانواده‌ها حل شود و اثرات بسیار زیادی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: سپاه از اول انقلاب محرومیت‌زدایی را آغاز کرد و مشکلات بهداشتی، زیرساختی و . . . را رفع کردند. اکنون نیز خدمات سپاه با جدیت ادامه دارد.

وی ایجاد امید در بین مردم را از برکات انقلاب دانست و گفت: در هرجایی که می‌روید هم کار عمرانی انجام دهید و هم اینکه کار فرهنگی انجام دهید. سعی کنید جوانان هر منطقه را پای کار بیارید که نوعی تولید منابع انسانی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار تشکیل پرونده در هر منطقه شد و افزود: مشخص شود که چه مشکلاتی وجود داشته، چه مشکلی رفع شده و چه مشکلاتی باقی مانده است که باید حل شوند.

تشکیل مجمع خیرین بسیج سازندگی

وی با بیان اینکه باید سعی شود گروه‌های جهادی در منطقه خود به ارائه خدمات بپردازند، تصریح کرد: بسیج سازندگی هر شهرستان در شهرستان خودش کار کند که تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و ارتباط اجتماعی فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: حاشیه شهرها بسیار مهم است و نیاز است که توجه خاصی به حاشیه شهرها صورت گیرد. بسیج محلات شناسایی کند و نسبت به رفع محرومیت مناطق حاشیه‌ای استان بوشهر اقدام شود.

وی ادامه داد: برخی افراد در خانه‌های نامناسب در حالی زندگی هستند و باید تلاش شود تا مشکل این افراد حل شود. گاهی با ساخت یک اتاق یا سرویس بهداشتی و یا دیوار و گاهی با ایجاد یک کتابخانه می‌توان به مردم کمک کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار تشکیل مجمع خیرین بسیج سازندگی در استان شد و افزود: هر جایی که نیاز به کار باشد، می‌توانیم از محل زکات کل یا بخشی از بودجه را تامین کنیم تا کار انجام شود. باید یک پشتوانه مردمی هم داشته باشیم و از مشارکت مردمی استفاده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *