مهدی‌شهر مستعد توسعه/ نمایشگاه دائمی ایل سنگسر ایجاد شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی غروب جمعه در مراسم اختتامیه جشنواره‌ ملی ‌ایل ‌سنگسری به میزبانی مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه مهدی‌شهر مستعد توسعه بیشتر در حوزه گردشگری است، ابراز داشت: با توجه به اینکه استان سمنان محل تردد و گذر میلیون‌ها مسافر در طول سال است لذا می‌بایست نمایشگاه دائمی ایل سنگسر در مهدی‌شهر ایجاد شود تا امکان بهره‌مندی افراد را از ظرفیت‌های عشایر بتواند فراهم کند.

وی ضمن بیان اینکه مشارکت بخش خصوصی با دولت زمینه‌ساز توسعه است، افزود: در برپایی این جشنواره از ظرفیت نیروهای مردمی، ادارات و بخش خصوصی کمک گرفته شد لذا این جشنواره را می‌توان نمونه دیدگاه توسعه‌ای و حرکت همگانی نامید.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بابیان اینکه قومیت‌ها و ملیت‌ها را به‌عنوان فرصت باید در نظر گرفت، ابراز داشت: قطعاً ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه عشایر وجود دارد که توجه به آن‌ها ضمن رونق گردشگری و اقتصادی باعث شکوفا شدن استان سمنان نیز می‌شود.

همتی ضمن بیان اینکه جشنواره ایل سنگسر نمونه خوبی از همبستگی را به منصه ظهور گذاشت، اضافه کرد: امیدواریم این ظرفیت‌ها بهانه و تجربه خوبی برای برگزاری رویدادهای بیشتری ازاین‌دست در استان سمنان باشد تا با بهره کیری از آن بتوانیم به شعار تغییر از مبدأ به مقصد برسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم فنون بافت و برپایی گوت(سیاه‌چادر ایل سنگسری) به شماره ٢٠١١ و کوچ ایل سنگسری به شماره ٢٠١٢ در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد و از پرونده این آثار ١٢ نان مهدی‌شهر نیز در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *