مهمانان نوروزی لرستان را ترک کنند/ توقیف خودروهای پلاک غیر بومی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس استانداران با وزیر کشور، اظهار داشت: همچنان تاکید می‌شود در این روزها هموطنان از هیچ جای ایران اسلامی مقصد لرستان را برای خود انتخاب نکنند، چراکه هیچ تسهیلاتی در استان برای پذیرایی و اقامت مسافران وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ورودی‌های استان کنترل و مسافران برگردانده می‌شوند، افزود: امیدوارم هیچ هم وطنی با اجرای این طرح اذیت نشود چراکه اجازه ورود به استان داده نخواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به مسافران و احیاناً کسانی که به عنوان مهمان وارد استان شده‌اند، گفت: توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر استان را ترک کنند چرا که امکان دارد خودروی آنها توقیف و یا جرایمی برای آنها در نظر گرفته شود.

خادمی، تاکید کرد: اصل موضوع مردم هستند که باید از بیرون آمدن و رفتن به بازارها خودداری کنند.

وی به رعایت مسائل و هشدارهای بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و با بیان اینکه رفتن مردم به طبیعت، رعایت نکردن فاصله و ایجاد تجمع بسیار خطرناک است، خاطرنشان کرد: تمهیداتی در نظر گرفته و مراکز طبیعی و تفرجگاه‌هایی که محل تجمع بوده تعطیل می‌شود، همچنین مسیرهای ورودی بسته خواهد شد.

استاندار لرستان، افزود: مردم لرستان همچنان که تاکنون در بحث مقابله با کرونا از حضور در مراسم‌ها و آئین‌های مهم مانند پنجشنبه آخر سال همکاری لازم را داشته‌اند در بحث سیزده بدر نیز همکاری کنند.

خادمی، تصریح کرد: امیدوارم مردم برای آئین سیزده بدر و این چند روز تعطیلی برنامه‌ای برای اقامت در تفرجگاه‌ها و حضور در طبیعت برای خود تنظیم نکنند، چراکه این مراکز کنترل و مسدود خواهد شد.

وی، با ابراز امیدواری از همکاری خوب مردم استان، گفت: با رعایت و توجه مردم به توصیه‌ها در این دو هفته همه چیز به حالت عادی بر خواهد گشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *