موضع‌گیری آمریکا در قبال آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، یک مقام ارشد دولت آمریکا امروز جمعه در واکنش به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی اعلام کرد که واشنگتن از گزارش های منتشر شده در خصوص جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی آگاه است و اوضاع را از نزدیک با همپیمانانش از جمله کره جنوبی و ژاپن زیر نظر دارد.

این مقام آمریکائی در این خصوص گفت: ما از گزارش ها در خصوص شلیک موشک از سوی کره شمالی آگاه هستیم و به رصد اوضاع ادامه می دهیم. ما از نزدیک در حال مشورت با ژاپن و کره جنوبی هستیم که از هم پیمانان ما محسوب می شوند.

این درحالیست که وزارت دفاع ژاپن ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی واکنش نشان داده بود.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع ژاپن در این خصوص آمده بود: موشک‌های شلیک شده کره شمالی به آبهای سرزمینی ژاپن یا منطقه اقتصادی انحصاری ما نرسیده اند. به همین دلیل، اقدام کره شمالی به صورت مستقیم بر امنیت ما تأثیرگذار نیست.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن نیز در این خصوص گفته بود: هر کاری بتوانم برای تأمین امنیت مردم کشورم انجام خواهم داد؛ در این میان با آمریکا نیز همکاری های نزدیکی خواهیم کرد.

گفتنی است، کره جنوبی ساعاتی پیش در بیانیه‌ای ادعا کرد که همسایه شمالی این کشور دو «پرتابه نامشخص» جدید به سمت دریای ساحل شرقی خود شلیک کرده است.

این در حالیست که کره شمالی در واکنش به بدعهدی های آمریکا و ادامه رزمایش مشترک این کشور با کره جنوبی، اخیراً چند آزمایش موشکی انجام داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *