نگرانی برای تأمین دارو در استان مرکزی وجود ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، عباس علیمرادیان روز سه شنبه در نشست خبری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: کشیک دانشگاه علوم پزشکی اراک آماده دریافت نمونه مواد غذایی با هدف جلوگیری از توزیع مواد غذایی ناسالم است.

وی افزود: نظارت بهداشتی بر مواد غذایی از ۱۵ اسفند آغاز و در چهار نوبت کاری این نظارت‌ها پیگیری می‌شود تا مواد غذایی مناسب و سالم در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: خدمات دارویی در ایام تعطیلات نوروزی در داروخانه‌های شبانه روزی استان مرکزی ارائه می‌شود و برای شهرهای مانند شازند، آشتیان و… که فاقد داروخانه شبانه روزی هستند نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.
علیمرادیان تصریح کرد: برای ذخیره دارویی استان، تا نیمه نخست سال جدید تدبیر لازم اندیشیده شده است و برای مردم جای هیچ گونه نگرانی در زمینه تأمین دارو در استان وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی نظارت بر عملکرد داروخانه‌ها و کارخانه‌های مواد غذایی شدت بیشتر پیدا می‌کند.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی گفت: ۱۰۰ عطاری در اراک زیر نظر اتاق اصناف فعالیت دارند و قرار است از سال آینده عطارها زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرند تا مسائل و نظارت بر آنها علمی و تخصصی دنبال شود. زیرا عطارها مجاز به فروش داروهای گیاهی و خشک هستند که این روند هم اکنون در عطارها اعمال نمی‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *