هفته ای سه روز ورزش می تواند سلامت کارکنان دولت را تضمین کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور عصر چهارشنبه در آیین افتتاح چهارمین دوره المپیاد ورزشی کارمندان دولت استان که در ورزشگاه شهید بابایی قزوین برگزار شد اظهارداشت: بدون شک در جامعه ای که مشغله های اداری و درگیریهای روزمره همه ما را از فضای طبیعت و ورزش دور کرده توجه به فعالیت بدنی می تواند در تامین سلامت افراد موثر باشد.

وی بیان کرد: اگر جامعه به سمت ورزش گرایش بیشتری پیدا کند و خانواده ها و کارمندان روزانه چند ساعت و یا چند دقیقه ورزش کنند در مسیر سلامت حرکت خواهند کرد و بسیاری از افسردگی و اضطراب ها کاهش خواهد یافت.

استاندار قزوین تصریح کرد: یکی از راههای تضمین سلامت جامعه توجه به ورزش های همگانی است که در این راستا در سال های گذشته کارهای خوبی در کشور و از جمله استان قزوین هم صورت گرفته و پیاده روی های صدها هزار نفری شکل گرفته که بیانگر گرایش مردم به ورزش است. 

جمالی پور بیان کرد: اگر کارمندان دولت به ورزش همگانی، توجه داشته باشند و در این فعالیتها بیشتر شرکت کنند با روحیه و نشاط بیشتری در سرکار حاضر شده و برخورد بهتری با ارباب رجوع خواهند داشت.

وی گفت: باید در حوزه دولت ما نیز از ورزش کارمندی حمایت و شرایطی را فراهم کنیم تا کارمندان حداقل سه روز در هفته و هر نوبت یک ساعت ورزش کنند تا با نشاط بیشتری در محل کار حاضر شوند.

وی با بیان اینکه باید برای گسترش ورزش‌های همگانی در بین مردم تلاش کرد، افزود: باید کارمندان را تشویق کنیم تا ورزش را جدی بگیرند و برگزاری مسابقات ورزشی در طول سال و در چند نوبت می تواند به ترویج فرهنگ ورزش کمک کند. 

مسابقات المپیاد ورزشی کارکنان دولت در استان قزوین با حضور ۱۴۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۴۵ دستگاه اجرایی در قزوین از امروز پس ار رژه تیم های شرکت کننده آغاز شد.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *