همت سبز سرخ پوشان در مزارع کشاورزی/ دست هایی که لبخند می نشانند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، خدمت به محرومان و نیازمندان از مواردی است که همواره به آن تاکید شده است. آنچه مسلم است خدمت رسانی تنها به انجام کارهای بزرگ خلاصه نمی شود چراکه کوچکترین اعمال از سوی هر فرد می تواند توشه ای بزرگ برای زندگی باشد. نشاندن لبخند بر چهره کودکی خردسال، یاری رساندن به سالمندی برای عبور از خیابان و یا دلجویی از یک بیمار هم می تواند قطره ای بزرگ در دریای وسیع انسان دوستی باشد.

 امروز نمونه های زیادی از خدمت رسانی ها در جای جای خراسان جنوبی نمود پیدا کرده است. ساخت خانه محرومان، برگزاری کلاس های آموزشی ویژه نیازمندان، راه اندازی کاروان های سلامت و برگزاری فعالیت های جهادی تنها گوشه ای از خدمت رسانی هایی است که با دست همت نیک اندیشان رقم می خورد.

اما آن روی سکه می توان از فعالیت های شایسته سرخ پوشانی روایت کرد که با خدماتی سبز، نشاط و زندگی را به قشر نیازمند هدیه می دهند. افرادی که در نگاه جامعه تنها با نشان امدادگران حوادث شناخته می شوند اما با اقداماتی متنوع و ماندگار بهترین خدمت رسانی ها را رقم‌ می زنند.  

افرادی که فارغ از رسالت ذاتی شان در ایام مختلف سال یاری گر نیازمندان می شوند و با همتی بلند علاوه بر خدمت به محرومان، به خودسازی خودشان هم کمک کنند.  

داوطبان هلال احمر خراسان جنوبی هم در فصل برداشت علاوه بر امدادرسانی ها، ساعت های زیادی را در مزارع کشاورزی محرومان مشغول خدمت رسانی بوده اند. بدون شک مزد و اجر تلاش چند روزه داوطلبان، اظهارات محرومانی است که بنا به گفته خودشان هیچ ندارند و تنها دعایی خیرشان را به عنوان تحفه به این افراد هدیه می دهند.  

فعالیت ۷۴۰۰ نیروی داوطلب هلال احمر در استان

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه کار داوطلبانه از فعالیت‌های بشر دوستانه‌ای بوده که برای ترویج مهربانی یا بهبود کیفیت زندگی انسانی در نظر گرفته شده است، افزود: انجام فعالیت های داوطلبانه سبب پیشرفت در توانمندی‌های شخص و خودشناسی می شود.

احمد بخشی هلال احمر را متولی فعالیت های داوطلبانه دانست و اظهار کرد: در حال حاضر هفت هزار و ۴۰۰ نیروی داوطلب با جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه نیروهای داوطلب هلال احمر در امر خدمت رسانی به مردم به ویژه محرومان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند، افزود: در فصل برداشت برخی از محصولات کشاورزی اعم از انار، زعفران، پنبه، زرشک و عناب ۱۰۰ نفر از داوطلبان قریب به یک ماه به محرومان خدمت رسانی داشته اند.

بنا به گفته معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، ۷۵ نفر از جامعه هدف از خدمات این افراد بهره مند شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *