پاسداشت سیره شهدا روح ایثار و مقاومت را احیا می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، هدایت مظلومی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید گلگون کفن استان مازندران اظها: داشت زنده نگه داشتن سیره و راه پر افتخار شهدا، روح ایثار، مقاومت و ایستادگی را در جامعه احیا می‌کند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران افزود: برنامه‌های ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا همزمان با سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان معمار کبیر انقلاب امام راحل، با هدف تکریم و ارج نهادن به مقام والای مردان آسمانی در شهرستان‌های مازندران برگزار می‌شود.

مدیر کل بنیاد مازندران با اشاره به نواختن زنگ ایثار و شهادت در مدارس استان اظهار داشت: مسابقه انشا نویسی با موضوع شهید و شهادت، تقدیر از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر، نامه‌ای به شهید و یادواره شهدای دانش آموز در مدارس استان برگزار می‌شود.

مظلومی؛ اعزام پیام آوران ایثار به مدارس برای روایتگری و بیان خاطرات، سخنرانی ائمه جماعات در مساجد با موضوع شهید و شهادت را از دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و شهرستان‌ها، ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، بخشی از سخنان خود را به موضوع ۲۲ اسفند روز بزرگداشت اختصاص خواهند داد.

وی تصریح کرد: رؤسای بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در محل میز خدمت که روز جمعه ۱۷ اسفند ماه در مصلای جمعه شهرستان‌ها مستقر است آماده پاسخگویی به جامعه ایثارگری خواهند بود و رؤسای بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته نیز خواهند بود.

مدیرکل بنیاد مازندران عنوان کرد: به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، مسئولین ادارات و نهادها با هماهنگی بنیاد، از خانواده‌های معظم شهدا که تاریخ تولدشان در اسفند ماه بوده، دیدار و از آنان تجلیل به عمل می‌آورند و دیدار و عیادت ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولان ادارات از ایثارگران عزیز در قالب طرح سپاس از ۲۲ بهمن ماه در استان آغاز شده و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.

این مسئول اظهار داشت: نمایش تئاتر خیابانی، افتتاح گلزار شهدا، تجلیل از خادمین نماز بنیاد، جشن تولد شهدای زمستان، اطلاع رسانی و پوشش خبری در رسانه‌ها، جشن پدران آسمانی، برگزاری نشست با نخبگان علمی به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در استان صورت می‌گیرد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به غرس نهال به یاد شهدا، مسابقات دارت و تیراندازی ایثارگران، دعای ندبه، دیدار از خانواده‌های معظم شهدای همکار، تعویض پرچم مزار منور شهدا گفت: تبلیغات محیطی و شهری، برگزاری زیارت عاشورا به یاد شهدا در بنیاد مازندران و شهرستان‌ها، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با حضور همکاران در ستاد استان از دیگر این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به برنامه محوری بنیاد در ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: مراسم تجلیل و تکریم از خانواده‌های مکرم شهدا با حضور پدران بزرگوار، مادران صبور و همسران فداکار شهدا در شهرهای این استان انجام می‌گیرد.

مظلومی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان گرانقدر گفت: مراسم عطرافشانی، غبارروبی و گلباران مزار شهدا پنج شنبه شانزدهم اسفند ماه با حضور مسئولان دستگاه‌ها و کارکنان بنیاد همراه با اهتزار پرچم، اجرای سرود جمهوری اسلامی، شستشوی قبور شهدا با گلاب و قرائت فاتحه به ارواح مطهر شهدا به طور همزمان در گلزارهای شهدای مازندران برگزار می‌شود.

مدیر کل بنیاد مازندران در پایان از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا روز بزرگداشت شهدا را پر رنگ نموده و در طرح سپاس و دیدار از خانواده‌های عزیز شهدا با جدیت ورود پیدا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *