کشاورزی ظرفیت‌ مطلوبی برای رونق اشتغال‌ در قم دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد غضنفری غروب شنبه در مراسم تجلیل از مقام مهندسین و تبیین نقش علوم و دانش مهندسی کشاورزی که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، گفت: عامل انسانی مهم‌ترین سرمایه و پایه اصلی ثروت جامعه است و باید این سرمایه با اتکا بر اخلاق حرفه‌ای و دانش خود مدیریت خوبی داشته باشد زیرا بیشترین پیشرفت کشورهای توسعه بافته سرمایه انسانی است.

وی اظهار داشت: استان قم از استان‌های پایلوت در زمینه بهره‌روی از منابع محدود در کشور است و بخش کشاورزی ظرفیت‌های مطلوبی در ارتقای اقتصاد استان و رونق اشتغال‌زایی دارد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم افزود: بخش کشاورزی امروز مسئول تأمین ۹۰ درصد از امنیت غذایی کشور است و ۹۰ درصد از عامل توسعه که همان منابع آبی است در اختیار این بخش قرار دارد.

وی بیان کرد: فلسفه ایجاد نظام مهندسی کشاورزی و منایع طبیعی ساماندهی بخش‌های مختلف کشاورزی و هدایت کارشناسان و مهندسان کشاورزی برای کارآفرینی و تولید اشتغال در این بخش است.

غضنفری بخش مهندسی کشاورزی را عامل پیشرفت دانست و گفت: هرگونه خللی در این بخش به تأمین امنیت غذایی لطمه خواهد زد.

وی اظهار داشت: کارشناسان و مهندسان این تشکل نقش اساسی در تأمین سلامت امنیت غذایی دارند و باید با تکیه بر دانش خود بیشترین بهره‌روی را با کم‌ترین هزینه در این بخش داشته باشند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم اظهار داشت: باید با تکیه بر دانش و ایده این مهندسان در شرایط سخت اقتصادی که امروز کشور با آن روبرو است به خودکفایی رسید و حتی در بحث صادرات هم می‌توان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

در ادامه این نشست نمایندگان تشکل‌های صنفی و بخش خصوصی در بخش‌های مختلف به بیان عملکرد خود پرداخته و مشکلات خود را برای استاندار بازگو کردند.

در پایان این مراسم با اهدای لوحی از سوی استاندار قم از مهندسان نمونه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در بخش‌های گلخانه‌ای، کشاورزی، دام و طیور و تغییر سیستم آبیاری تقدیر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *