۳۳۰۰ خانواده در دامغان تحت پوشش بهزیستی قرار دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمود زحمتکش بعدازظهر یک‌شنبه در دیدار با رئیس دفتر نماینده مردم دامغان در مجلس بابیان اینکه بهزیستی سه هزار و ۳۰۰ خانواده دامغانی را تحت پوشش دارد، ابراز داشت: به دو هزار و ٣٥٩ نفر از افراد تحت تکفل بهزیستی ماهیانه بین ١٦٠ هزار الی ۴۶٠ هزار تومان مستمری پرداخت می‌شود

وی بابیان اینکه این اداره دو هزار و ۴١١ دانش‌آموز و دانشجو را تحت حمایت خود دارد، افزود: همچنین درزمینهٔ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها اقدامات و همکاری‌های مؤثری با بخش خصوصی اتفاق افتاده است.

فعالیت ۲۰ مهد کودک در دامغان

رئیس اداره بهزیستی دامغان بابیان اینکه تنها مرکز مشاوره دولتی استان سمنان در این شهرستان قرار دارد، ابراز داشت: این مرکز خدمات مشاوره را عمدتاً به‌صورت رایگان و یا با دریافت مبلغ حداقلی ارائه می‌کند.

زحمتکش ضمن بیان آنکه ٢٠ مهدکودک در دامغان تحت نظر اداره بهزیستی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: یک مورد از این تعداد مهدکودک در شهر امیریه به‌صورت دولتی و مابقی به شکل خصوصی اداره می‌شوند.

وی ضمن بیان اینکه با پیگیری‌های مجدانه نماینده مردم دامغان و فرماندار با جذب سه نیروی بومی از طریق آزمون، اورژانس اجتماعی دامغان در نوبت عصر فعال‌شده است، افزود: در حال حاضر اورژانس اجتماعی دامغان با هفت نیرو در نوبت صبح و عصر به مردم عزیز شهرستان خدمت‌رسانی می‌کند.

همراهی مجلس با بهزیستی

رئیس دفتر نماینده مردم دامغان نیز در این دیدار یکی از معیارهای ارزش رفتار و عملکرد افراد در جامعه را، کوششی که فرد درراه رفع فقر و نابسامانی‌های همنوعان خود انجام می‌دهد عنوان کرد و ابراز داشت: در دین مبین اسلام، انسان از کرامت الهی برخوردار است و همه انسان‌ها در مورد وضع معیشتی دیگران مسئول هستند.

سید محمدرضا حسینی در ادامه تصریح کرد: توفیق الهی نصیب کسانی می‌شود که درراه بسط رحمت اسلامی در جامعه، حفظ ارزش‌ها و کرامات انسانی و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی مردم بیشتر تلاش می‌کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند هر انسانی واقعاً اگر بخواهد یک عمل خالص در خدمت مستضعفان انجام دهد یکی از مکان‌هایی که این کار در آنجا عملی خواهد شد سازمان بهزیستی است لذا مجلس هر اقدامی که بتواند در راستای حمایت از بهزیستی انجام می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *