۵۱ هزار بانوی خانه‌دار سرمایه یک استارتاپ را تامین کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری ‌جهرمی، یکشنبه شب در مراسم افتتاح طرح های حوزه آی سی تی استان یزد که به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در حوزه آی سی تی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه ۲۸۴ شرکت سود ده فناور در یزد وجود دارد، افزود: این شرکت ها حاصل تلاش و فعالیت جوانان توانمند یزد است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: استان یزد دومین اپراتور خصوصی پستی کشور را امروز اجرایی کرد و این جزو برنامه‌های دولت تدبیر و امید بود که پست را خصوصی‌سازی و فعالیت آنها را آزادسازی کرد.

آذری جهرمی تصریح کرد: تقریبا سه هفته پیش اپراتور اول پستی کشور در تهران فعالیت خود را آغاز کرد و دومین مورد آن در استان یزد شروع به فعالیت کرد.

وی عنوان کرد: امروز استارت آپی تحت عنوان بازرگان در استان یزد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که سرمایه گذاران آن به طور عمده خانم‌های خانه‌دار یزد و ۵۱ هزار سرمایه‌گذار خرد بودند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: از زنجیره تولید تا مصرف میوه در سه شهر در کشور فعالیت این مجموعه ایجاد شده که یکی از آنها یزد است و قیمت ارائه شده برای مصرف در این طرح حدود ۲۵ درصد زیر قیمت مصرف است و کیفیت آن هم تضمین شده است.

آذری‌ جهرمی ادامه داد: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف است ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ارتباط متصل کند و به فضل الهی امروز با ۱۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به این شبکه متصل شده و هیچ روستای یزدی بالای ۲۰ خانوار که به این شبکه متصل نباشد، نداریم.

حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور هم در این مراسم اظهار داشت: کسب و کار دچار تحول است و کسب و کار سنتی جای خود را به کسب و کار جدید می‌دهد و استارت‌آپ‌ها در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *