۶۰ روستای نور از اینترنت پرسرعت نسل ۴ بهره مند شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، یداله طهماسبی ظهر یکشنبه در مراسم افتتاحیه پروژه های ارتباطی روستایی که در روستای لشکنار شهرستان نور برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های مناسب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مازندران را با دارا بودن زیرساخت های مناسب ارتباطی مهیای تبدیل شدن به استانی هوشمند دانست.

وی پیشگامی ۱۰ درصدی استان از لحاظ شاخص های تعیین شده برنامه ششم توسعه کشور در بخش ICT را مهم ترین عامل ایجاد نخستین استان هوشمند در کشور برشمرد و افزود: با ترسیم نقشه راه مناسب در این بخش و تعامل، همفکری، حمایت و کمک های فعالان این عرصه این مهم محقق می شود.

طهماسبی در ادامه بیان داشت: طی ۴ سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در بخش زیرساخت های ارتباطی شهرستان نور سرمایه گذاری شد و از مجموع بیش از ۲۲۰ روستای این شهرستان تمامی روستاها حداقل از یک خط ارتباطی برخوردار هستند.

مدیرکل ICT استان تصریح کرد: اجرای پروژه تبدیل سیستم WLL به شبکه همراه اول در روستاهای این شهرستان موجب شد تا علاوه بر ارتقا کیفیت سرویس مکالمه، روستاهایی که فاقد اینترنت همراه بودند نیز از این تکنولوژی بهره مند شوند.

وی از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از ۶۰ روستای این شهرستان در فاز دوم اجرای طرح برخورداری روستاها از اینترنت پرسرعت بیسیم نسل چهارم خبر داد و تاکید کرد: هدف ما این است که مشترک هیچ تفاوتی را از نظر کیفیت سرویس در شهر با دورافتاده ترین منطقه کوهستانی حس نکند.

در ادامه علی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان های نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از اقدامات وزارت ارتباطات در ایجاد بسترهای ارتباطی و توسعه زیرساختی، تکنولوژی و آموزش شهروندان را دو عامل مهم در ایجاد شهر الکترونیک برشمرد و خاطر نشان شد در نظر داریم هر شهروند یک شهروند الکترونیک باشد.

بر اساس این گزارش در این مراسم از طرح های ارتباطی و مخابراتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال رونمایی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *