۷۰۰ سازمان مردم نهاد در استان یزد فعالیت می کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالسادات خامسی هامانه عصر امروز در نشستی خبری به مناسبت روز سمن‌ها و مشارکت های مردمی که با حضور معاون اجتماعی رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون تعداد سازمان های مردم نهادی که مجوز خود را از استانداری و فرمانداری ها دریافت کرده اند به ۱۹۰ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه ۲۶۰ سازمان مردم نهاد نیز از بهزیستی مجوز دریافت کرده اند، افزود: ۵۳ تشکل نیز مجوز خود را از اداره کل ورزش و جوانان استان یزد دریافت کرده اند.

خامسی هامانه، مجموع مجوزهای صادر شده برای تشکل‌های مردم نهاد استان یزد را ۷۰۰ مورد اعلام کرد و یادآور شد: اغلب این تشکل‌ها در حوزه های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد با بیان اینکه در حال حاضر ۶۶ درصد از این سمن‌ها فعال هستند، ادامه داد: تعداد سمن‌های فعال در حوزه جوانان شش تا هفت برابر شده است و میزان صدور پروانه سمن‌های این حوزه نیز افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

خامسی هامانه با اشاره به اینکه رویکرد ما واگذاری امور به تشکل‌های مردم نهاد و به مشارکت طلبیدن آنهاست، افزود: در سال گذشته یزد تنها استانی بود که ۱۰۰ درصد برنامه های حوزه اجتماعی خود را به تشکل های مردم نهاد واگذار کرد.

وی، شبکه سازی موضوعی تشکل‌های مردم نهاد با رویکرد ارتقاء دانش تخصصی متناسب با هر شبکه را از برنامه های پیش بینی شده برای تشکل‌های استان یزد برشمرد.

خامسی هامانه همچنین از تشکیل کارگاه های آموزشی برای کارشناسان سازمان های مردم نهاد، تکمیل و به‌روز رسانی بانک اطلاعاتی سازمان های مردم نهاد و … را نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این حوزه اعلام کرد و افزود: رویکرد و شعار امسال ما برای سمن‌ها، تخصصی‌تر شدن آنها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *