۸۰۰ ورزشکار یزد به المپیاد ملی استعدادهای ورزشی اعزام می شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شریعتی عصر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه المپیاد ملی استعدادهای برتر کشور یکی رویدادهای مهم ورزشی در سطح ملی است، اظهار داشت: یزد نیز در این رویداد مهم مشارکت دارد و ۸۰۰ ورزشکار در رشته های مختلف و رده های مختلف سنی به این مسابقات اعزام می شوند.

وی از تدارک لباس متحد الشکل برای ورزشکاران استان یزد خبر داد و افزود: این لباس ها امروز با حضور خبرنگاران رونمایی خواهند شد.

شریعتی با بیان اینکه این المپیاد از ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریورماه سال جاری در شهرهای مختلف کشور برگزار می شود، یادآور شد: استان یزد سال گذشته موفق به کسب رتبه ششم در این المپیاد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال فعالیت خانه های ورزش روستایی به شکل چشمگیری افزایش یافته است، افزود: در حال حاضر ۷۰ خانه ورزش روستایی در سراسر استان یزد فعال است که این تعداد تا پایان سال جاری به ۱۴۰ مورد می رسد.

وی عنوان کرد: نحوه توزیع این خانه های روستایی در تمام شهرستانهای استان است و بخشداری ها و دهیاری ها پیگیری های لازم را در این زمینه انجام داده اند.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه های ورزشی نیمه تمام استان یزد بیان کرد: در حال حاضر ۴۳ طرح آماده واگذاری به متقاضیان بخش خصوصی به منظور تکمیل و بهره برداری است.

وی با اشاره به اینکه در تمام ۱۰ شهرستان استان یزد، پروژه نیمه تمام ورزشی وجود دارد، افزود: نیازمند همکاری بخش خصوصی برای تکمیل و بهره برداری این پروژه ها در رشته های مختلف ورزشی هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب رضا نارگانی به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد بیان کرد: به زودی تغییرات دیگری نیز در سایر شهرستانها انجام خواهد شد زیرا رویکرد ما استفاده از توانمندی همکارانمان در بخش های مختلف است.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد خانه جوان یزد نیز گفت: زمینی در بلوار فلسطین به منظور ایجاد خانه جوان به اداره کل ورزش و جوانان استان یزد واگذار شده که عملیات ساخت آن در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

در این نشست بر ضرورت تکمیل ورزشگاه بزرگ شهر یزد،  انجام امور فرهنگی، ساماندهی باشگاه‌های ورزشی و اطلاع رسانی فعالیت‌ها تاکید شد.

همچنین در پایان آرم و لباس ورزشکاران شرکت کننده یزد در المپیاد استعدادهای برتر رونمایی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *